Windows User Group - Slovak Republic
Windows User Group - Slovak Republic Windows User Group - Slovak Republic
RSS
Windows User Group - Slovak Republic
prihlásenie
meno login
heslo
Automaticky prihlásiť
zabudli ste heslo?
zaregistrujte sa

kalendár podujatí
august 2019 september 2019 október 2019
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
dnes 18.09.2019 dnes 18.09.2019

kto je online?
počet anonymných užívateľov: 2
počet prihlásených užívateľov: 0

Top 10 najčítanejšie
1.Vytvorenie USB boot jed...
2.Oprava MBR sektoru bez ...
3.Windows 7 download
4.HTPC alebo ako si posta...
5.Konzole pro zotavení v...
6.Windows 7 RC v slovenč...
7.Inštalujte Windows z U...
8.Platené vs Zadarmo
9.Panika menom Conficker
10.Windows 7 RC download -...

Windows User Group - Slovak Republic

Vízie a trendy : Prečo je "mobilná aplikácia" fenoménom doby ?
Windows User Group - Slovak Republic
Nezaradené > Nezaradené

Vízie a trendy : Prečo je "mobilná aplikácia" fenoménom doby ?

Windows User Group - Slovak Republic
Ak dnes (v roku 2013) žijeme v dobe zrýchľujúcej sa "tvrdej" informatizácie, tak najväčším fenoménom na prenos akýchkoľvek informácií ku koncovému užívateľovi sú aplikácie. A tie najzaujímavejšie sú mobilné aplikácie - s tým sa musí IT komunita stotožniť. Ich súčasný potenciál je neskutočný !

Už na minuloročnej akcii Techdays 2012 Slovensko ma, vrámci voľnej diskusie o budúcej funkcionalite mobilných aplikácií na nových mobilných telefónoch (jeden z nich som mal možnosť už vtedy vyskúšať si aj ja - Nokia Lumia 800), napadla myšlienka, že ak by ešte dnes žil "kráľ POP-u" Michael Jackson tak jeho budúca produkcia (napr. hudobná či iná) by bola určite vydaná vo forme mobilnej aplikácie. Takáto zmena prechodu z klasického sveta médií ako sú resp. v minulosti boli vynilové platne či CD/DVD do sveta mobilných aplikácií by mu priniesla množstvo výhod, vrátane jednej s tých "naj", ktorá takéhoto umelca určite najviac zaujíma - a to je ochrana jeho autorských práv na dielo, ktoré vytvoril.

 

Na mobilných aplikáciách ma fascinujú dve vlastnosti, ktoré ich oproti tým "klasickým" aplikáciám určeným pre desktopy  (notebooky a pod.) od nich rapídne odlišujú a zvýhodňujú. Je to ich "dostupnosť" a možnosti distribúcie "free" edícií. Tieto kľúčové vlasnosti sa navzájom dopĺňajú a vytvárajú pre mobilné aplikácie extrémnu výhodu oproti klasickým.

 

O výhodách dostupnosti nie je potrebné nič pripomínať, každému snáď je táto vlastnosť jasná svojou výhodou. Preto sa viac povenujem druhej vlasnosti - distribúcia "free" edície mobilnej aplikácie. Ak by niekomu nebolo jasné čo pod tým mám na mysli, vysvetlím. "free" edícia aplikácie je : buď plne funkčná ale časovo obmedzená aplikácia, alebo nie je časovo obmedzená a je distribuovaná so svojou obmedzenou funkcionalitou oproti plnohodnotnej aplikácii. Táto vlastnosť ukázala svoj potenciál už v "klasickom" svete aplikácií pre desktopy, ale jeho akcelerácia príde až s mobilnými aplikáciami. Hlavne preto, že je možné ju (kvôli "dostupnosti") kedykoľvek povýšiť na plnohodnotnú mobilnú aplikáciu.

 

No a v tomto momente stúpa potenciál mobilných aplikácií do extrému ! Ak sa vrátim späť ku "královi POP-u" tak akási časť tohto potenciálu by mohla začať využívať okamžite asi nasledovne : zverejnením správy, že na svet príde aplikácia, ktorá nám v budúcnosti bude predstavovať jeho tvorbu (to je o tej "dostupnosti") a napísaním mobilnej aplikácie, ktorá bude do budúcna sprostredkovávať všetky info o ňom, čo sa deje okolo, čo sa pripravuje, a ako a kedy to bude vydané,...atď,atď (to je to tej "free" edícii - no a tu je najviac viditeľný potenciál oproti tej "klasicej" aplikácii, totiž mobilná aplikácia je stále s Vami, nosíte ju predsa so sebou vo svojom telefóne/tablete).   (Pozn. Ja osobne si myslím, že pre showbiznis je už dnes rozhodujúcim médiom mobilná aplikácia. Spĺňa všetky atribúty, požiadavky na funkcionalitu úplne brilantne.)

 

Aby sme to uzavreli - nakoniec tipy ako na to... (teda Vaše "Know How")

 

1. zvoľte si platformu - napr. Microsoft Windows Phone 8

viac sa dozviete TU :

http://www.windowsphone.com/sk-sk/how-to/wp8/start/whats-new-in-windows-phone

 

2. pokúste sa pre túto platformu vytvoriť svoju mobilnú aplikáciu, napr. pomocou Microsoft Visual Studio nástroja

viac sa dozviete TU :

http://www.microsoft.com/visualstudio/eng/downloads

 

3. a majte oči a uši otvorené a pýtajte sa ! Kto by to tak mohol využívať, potrebovať a pod...

 

Veľa zdaru a horúce leto Vám praje

Julo Kováč

Windows User Group - Slovak RepublicWindows User Group - Slovak Republic JPerf | nedeľa 14. júla 2013 09:18 | Prečítané: 4193 x | neohodnotené |
Windows User Group - Slovak Republic
Windows User Group - Slovak Republic

 
Windows User Group - Slovak Republic
vyhľadávanie

partneri

2 % od Vás pre WUG
2 % od Vás pre WUG

sponzori


Windows User Group - Slovak Republic
Windows User Group - Slovak Republic
Windows User Group - Slovak Republic

Copyright © 2008 Windows User Group Slovensko

Windows User Group - Slovak Republic domov Windows User Group - Slovak Republic o nás Windows User Group - Slovak Republic podujatia Windows User Group - Slovak Republic odkazy Windows User Group - Slovak Republic informačné kanály Windows User Group - Slovak Republic
Windows User Group - Slovak Republic