Windows User Group - Slovak Republic
Windows User Group - Slovak Republic Windows User Group - Slovak Republic
RSS
Windows User Group - Slovak Republic
prihlásenie
meno login
heslo
Automaticky prihlásiť
zabudli ste heslo?
zaregistrujte sa

kalendár podujatí
január 2020 február 2020 marec 2020
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
dnes 26.02.2020 dnes 26.02.2020

kto je online?
počet anonymných užívateľov: 5
počet prihlásených užívateľov: 0

Top 10 najčítanejšie
1.Vytvorenie USB boot jed...
2.Oprava MBR sektoru bez ...
3.Windows 7 download
4.HTPC alebo ako si posta...
5.Konzole pro zotavení v...
6.Windows 7 RC v slovenč...
7.Inštalujte Windows z U...
8.Platené vs Zadarmo
9.Panika menom Conficker
10.Windows 7 RC download -...

Windows User Group - Slovak Republic

Software > Nezaradené

Novinky zo sveta Microsoft

Windows User Group - Slovak Republic

Čas letí neúprosnou rýchlosťou a tak aj Microsoft nezaháľa. V poslednej dobe oznámil niekoľko zaujímavých noviniek. Tak poďme na ne.

 


Klienstke systémy
Začnime u klienstkych operačných systémoch.
Dodatočným uvoľnením aktualizácie Internet Explorera aj pre Windows XP Microsoft naštval nejedného administrátora, ktorý sa už dlhšie snaží presvädčiť manažment o tom, že už nebudú vydávané pre XP aktualizácie a toto dosť otriaslo ich argumentami. Microsoft ale prisľúbil, že sa to už nestane. No uvidíme.

Vo svete Windows 8 bolo tiež rušno. V tomto prípade išlo o posunutie termínu ukončenia podpory Windows 8.1 bez aktualizácie 8.1 Update. Je to tiež rozporuplné rozhodnutie, nakoľko tento update bol distribuovaný cez Windows Update a keď má niekto nastavené automatické aktualizácie, tak sa mu už dávno nainštalovala. Skôr by sa Microsoft mal zamerať na to ako informovať zákazníkov o update na Windows 8.1 pomocou Obchodu.

A na záver som si nechal oficiálne oznámené termíny okolo Windows Phone. Tu boli oznámené 2 hlavné dátumy: ukončenie podpory pre Windows Phone 8 GDR3 bolo stanovené na 8.7.2014 a všeobecná dostupnosť Windows Phone 8.1 na 24.6.2014. Prvý dátum dáva tušiť, že snahou Microsoftu je dostať aktualizáciu na 8.1 na všetky zariadenia s Windows Phone.

 

Herný svet

Tu zažívame ďalší ústupok Microsoftu (nebolo tých ústupkov v poslednom čase dosť?). Microsoft oficiálne oznámil, že svoju novú konzolu Xbox One bude od leta predávať aj bez Kinectu. No uvidíme ako to pomôže predajom, keďže verzia bez Kinectu sa dostáva na cenu konkurenčnej Playstation.

 

Development

Tak tu sa toho udialo asi najviac. A čo konkrétne?
V uplynulých dňoch bol konečne vydaný Update 2 pre Visual Studio 2013, ktorý pridáva obrovské množstvo funkcii. Medzi tie najvýraznejšie by som spomenul Universal App šablóny pre vývoj aplikácii pre Windows 8.1, Windows Phone 8.1 a Xbox, ktoré majú zdieľané jadro. Ďalšou novinkou je pridanie podpori pre vývoj Mobile Services postavených na ASP.NET Web API 2.1 čo je opäť krok ďalej.

V poslednom čase tiež Microsft vynakladá nemalé úsilie na vytvorenie multiplatformového programovania za pomoci svojich nástrojou. V tejto oblasti je tu viacero projektov: Roslyn, Multi-Device Hybrid Apps a externý Xamarin. V prvom prípade ide o Open Source kompiláror .Net jazykov C# a Visual Basic. V druhom a treťom prípade ide o snahu zjednotiť jazyky pri vývoji appiek. V prípade Multi-Device Hybrid Apps sa jedná o kombináciu HMTL5, CSS3 a Javascriptu (prípadne jeho Microsoft nadstava Typescript). Xamarin nie je ani tak projekt Microsoftu, ale vidí v ňom veľký potenciál, a tak sa ho snaží podporiť nakoľko pri vývoji v Xamarine sa aplikácie píšu v C#.

 

Udialo sa toho ešte oveľa viac, no to by som tu tento článok písal týždeň. Snáď Vám tieto informácie aspoň trochu pomôžu zorientovať sa v novinkách vo svete Microsoftu.

Windows User Group - Slovak RepublicWindows User Group - Slovak Republic dominik.sima | streda 14. mája 2014 14:48 | Prečítané: 3107 x | neohodnotené |
Windows User Group - Slovak Republic
Windows User Group - Slovak Republic

 
Windows User Group - Slovak Republic
vyhľadávanie

partneri

2 % od Vás pre WUG
2 % od Vás pre WUG

sponzori


Windows User Group - Slovak Republic
Windows User Group - Slovak Republic
Windows User Group - Slovak Republic

Copyright © 2008 Windows User Group Slovensko

Windows User Group - Slovak Republic domov Windows User Group - Slovak Republic o nás Windows User Group - Slovak Republic podujatia Windows User Group - Slovak Republic odkazy Windows User Group - Slovak Republic informačné kanály Windows User Group - Slovak Republic
Windows User Group - Slovak Republic